ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9996236
*
nr 999 6236
Spegel
smide, höjd: 86 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 19:46:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 23:05:40
1
100 kr
7/12 14:18:31
2
150 kr
7/12 18:54:30
3
200 kr
7/12 19:14:57
4
250 kr
7/12 19:37:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 999 6236
Spegel
smide, höjd: 86 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 23:05:40 | 1 | 100 kr |
7/12 14:18:31 | 2 | 150 kr |
7/12 18:54:30 | 3 | 200 kr |
7/12 19:14:57 | 4 | 250 kr |
7/12 19:37:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.